תוכנות עסקיות

handshake כדי לנהל עסק, יש פעולות שבהן תוכנה טובה היתה חוסכת זמן עבודה ומתוך כך גם עלות. החיסכון יכול להתבטא הן בביצוע מטלות שללא התוכנה, עובד היה צריך להשקיע מזמנו ולבצע אותן, והן מבחינת ארגון וסדר, הגומרים לכך, שדברים שללא התוכנה היו נזנחים, לא מבוצעים או מבוצעים בצורה לא יעילה, עם התוכנה הם מבוצעים בצורה יעילה ונכונה.

דוגמאות לתוכנות כאלו:

קרן פז - תוכנה לחישוב דמי ניהול בקרנות

תוכנת "קרן פז" היא תוכנה המיועדת לבתי השקעות לצורך ניהול קרנות נאמנות וגילוי נאות ללקוחות.
התוכנה מנהלת מאגר של לקוחות ותיקי השקעות, מיבאת נתונים ממחשבי הבנקים, וכך ישנה שליטה מליאה בנתוני הלקוחות והשקעותיהם. אחת לרבעון התוכנה יודעת להדפיס מכתבים ללקוחות השונים, ובהם פירוט על השקעותיהם ועל דמי הניהול שנגבו.
התוכנה משתמשת בטכנולוגיות מתוחכמות לזיהוי מידע מקבצי אקסל בסוגים שונים, ובהדפסת מכתבים לפי תבניות שמוגדרות על ידי המשתמש.

קשר חם - תוכנה לקשר עם לקוחות

עם קשר חם לא תאבד לקוחות! מהרגע שהונפקה הצעת מחיר, התוכנה מזכירה מתי להתקשר אל הלקוח ולמשש את מצב הדופק. במידה והעיסקה לא נסגרה, התוכנה קובעת מועד להתקשרות נוספת ומזכירה בדיוק בשעה שנקבעה להתקשר.
התזכורות נעשות על ידי חלונות שעולים מלמטה כמו במסנג'ר, אלא שהצבע משתנה לפי הזמן שהתעלמו מהם, בהתחלה הם בצבע כחול אשר בהדרגה נהפך לאדום. אם גם אז לא התקשרו, נשלח מיסרון למנהל.
התוכנה מנהלת רישום של השיחות ויכולה גם להקליט אותן.
כשנעשה חישוב עוד כמה ימים להתקשר, נלקחים בחשבון רק ימי עבודה, כי התוכנה (כמו יתר התוכנות שפותחו באחד ועוד אחד) מכירה את לוח השנה העברי והחגים. לפרטים נוספים...

סידור עבודה - תוכנה לתכנון אוטומטי של פרויקטים קבועים

ניקח למשל נגריה המייצרת מטבחים. אם מגיע לקוח ומזמין מטבח שאמור להגיע אליו בתאריך מסויים, לוחצים עם העכבר על אותו תאריך אם התאריך אינו פנוי להרכבה, התוכנה מאתרת מיד את התאריך הקרוב ביותר שפנוי. לאחר מכן, התוכנה מחשבת מתי צריך להתחיל להרכיב את המטבח, מתי צריך להזמין חומרים, מתי צריך לקחת מידות וכו'. כל זאת תוך שבריר שניה ובלחיצת עכבר אחת!
התוכנה מפיקה לאחר מכן, סידור עבודה מה צריך לעשות בכל יום על פי נתונים אלו.
מובן שניתן גם לחפש, לעקב אחרי ביצוע, לעקוב אחרי "זנבות" של פרויקטים ועוד הרבה... איך הסתדרו קודם בלי זה?

גירסת הדגמה של התוכנה נמצאת כאן